4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаЗатворот во Шутка остана без вода....

Затворот во Шутка остана без вода….

Поради скината цевка од приватна фирма на ул. „Брсјачка буна“ бб, денеска ќе биде прекинато водоснабдувањето за корисниците на дел од таа улица, вклучително и КПУ Затвор-Скопје.

ЈП Водовод и канализација информира дека водоснабдувањето ќе биде прекинато во 9 часот и ќе трае до отстранување на дефектот.

Фокус

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...