2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаД-р Виктор Исјановски од редовите на СДСМ се откажа од советничкото место...

Д-р Виктор Исјановски од редовите на СДСМ се откажа од советничкото место во Општина Карпош.

Д-р Виктор Исјановски, директор на Здравствениот дом-Скопје се откажа од советничкото место во Општина Карпош. Тој беше трет на листата на владејачката СДСМ, но смета дека професионалниот ангажман кој го има како прв човек во оваа здравствена институција, како и ангажманот како професор на Медицинскиот факултет, остануваат негови приоритети.

-Не останувам на советничкото место. Веќе напишав изјава на нотар која е поднесена до Општинската изборна комисија во Карпош, што значи дека на мое место ќе биде следниот кандитат, односно оној кој беше деветти по ред на листата на СДСМ, бидејќи влегуваат првите осум. Јас останувам максимално посветен сега на работата во Здравствен дом Скопје, како и професор на Медицинскиот факултет, вели д-р Исјановски во изјава за Фактор.

Нагласува дека веќе од петок се зголемува обемот на работа во скопските поликлиники во насока на имунизацијата, бидејќи се стартува со вакцинација против сезонскиот грип.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...