12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадоначалникот на Кисела Вода: Пронашол картичка на улица, па гo поканил сопственикот...

Градоначалникот на Кисела Вода: Пронашол картичка на улица, па гo поканил сопственикот нa кафе за да му ја врати !!

Доаѓајќи накај општина Кисела Вода, на паркингот пронајдов картичка на име на Мишко Стојчевски.
Сакам да ве замолам да помогнеме оваа објава да стигне до сопственикот со цел побрзо да си ја земе, затоа што тука можеби се наоѓа неговата заработка, а господинот најверојатно е загрижен.

Да нема грижи, картичката е на сигурно и го поканувам во мојот кабинет да си ја подигне во секое време. Ќе биде почестен и кафе. Да помогнеме! – Напиша Орце Ѓорѓиевски на својата фејсбук страница:

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...