1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаСпортСрпски кошаркар доживеал мозочен удар за време на тренинг

Српски кошаркар доживеал мозочен удар за време на тренинг

32 годишниот српски кошаркар, кој е привремен репрезентативец на Србија и играч на АЕК доживеал мозочен удар за време на тренингот. Како што пренесуваат српските и грчките медиуми тој изгубил свест за време на индивидуалниот тренинг, по што бил примен во болница. Тој е опериран и е во стабилна состојба на интензивна нега.

„КК АЕК во целосна одговорност ја информира јавноста за здравствената состојба на Стеван Јеловац. Тој претрпе мозочен удар. Неговата состојба е стабилна, но и натаму е критично“, објави грчкиот клуб АЕК.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...