Српски кошаркар доживеал мозочен удар за време на тренинг

32 годишниот српски кошаркар, кој е привремен репрезентативец на Србија и играч на АЕК доживеал мозочен удар за време на тренингот. Како што пренесуваат српските и грчките медиуми тој изгубил свест за време на индивидуалниот тренинг, по што бил примен во болница. Тој е опериран и е во стабилна состојба на интензивна нега.

„КК АЕК во целосна одговорност ја информира јавноста за здравствената состојба на Стеван Јеловац. Тој претрпе мозочен удар. Неговата состојба е стабилна, но и натаму е критично“, објави грчкиот клуб АЕК.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here