Каде е Горан – Исчезна младо момче од Радовиш, откако излегол од дома телефонот му е исклучен

На социјалните мрежи се појави апел за помош за пронаоѓање на Никола Милев од Радовиш, момче на возраст од 27 години, кој од вчера е пријавен за исчезнат.

„Исчезнат е нашиот другар Никола, во 00:00 излезе од дома од станот во Струмица, од тогаш му нема ни трага ни глас, телефонот од тогаш му е исклучен“, пишува на Фејсбук.

Вчера во 20:45 часот во СВР Струмица, неговата сестра пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот брат, кој повремено престојувал кај неа. Од МВР велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here