5.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаЗабава94 – годишната Добрила Ивановска Чабриќ учествуваше во „Сè или нешто“

94 – годишната Добрила Ивановска Чабриќ учествуваше во „Сè или нешто“

Во петочното издание на квизот „Сè или нешто“ натпреварувачка беше македонската победничка на регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“, 94 – годишната Добрила Ивановска Чабриќ.

Добрила кај себе ја имаше својата кутија со број 22. Таа не успеа да освои многу пари, но успеа да ја пренесе својата харизма и позитивна енергија.

 

Таа уште пред половината на квизот, ги отвори кутиите со високи суми, но беше храбра и играше до крај.

Најинтересна беше приказната кога ја каснале пчели и за малку да го изгуби животот.

-Земав да чистам килим и кога го кренав под него имаше саќе со пчели. Тие ме нападнаа и ме искасаа по целото тело. Веднаш се јавив на докторот, среќа тој беше во близина и кога дојде јас веќе паднав, но тој ми даде инекции и ме спаси“; раскажува Добрила.

Ивановска истакна дека е човек кој сака да ризикува, па во квизот играше до крај и си замина со сума од 10 000 денари.

Натпреваручката истакна дека не дошла по пари туку да се дружи.

 

За потсетување, Добрила Ивановска Чабриќ победи во „Никогаш не е доцна“ во 2018. Таа победи од гласовите на публиката и гласовите од жирито и доби два микрофони.

вистина.мк

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...