11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаКурто Дудуш: Максим Димитриевски иден претседател на СДСМ и мандатор за нова...

Курто Дудуш: Максим Димитриевски иден претседател на СДСМ и мандатор за нова влада.

Актуелниот градоначалник на Шутооризари, Курто Дудуш објави слика со актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски и на Фејсбук профил напиша: Иден претседател на СДСМ и мандатар за нова влада, Максим Димитриевски?

Инаку двајцата градоначалници победија на последните локални избори, но не како кандидати од СДСМ, иако на претходните избори беа избрани како кандидати на оваа партија.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...