2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаЗабаваВаско Ефтов: Го киднапирав Кастриот Реџепи и го донесов во Емисја

Васко Ефтов: Го киднапирав Кастриот Реџепи и го донесов во Емисја

Карактеристичен по брзиот начин на поставување прашања, Васко Ефтов е новинар кој за себе ќе каже дека сакал да биде спортски тренер по кошарка, но патеката на животот го насочила кон новинарските води.

Васко важи за новинар без влакна на јазик, па доста негови соговорници си заминале додека се уште траел разговорот од неговата емисија.

Овој пат Васко го имаше поканато за негов гостин актуелниот пратеник Кастриот Реџепи од редовите на БЕСА…

Човекот кој во последен момент не се појави и не гласаше за Недоверба на владата, при што целата јавност беше крената на нозе, па беше пријавен и за киднапирање, но испадна дека истиот тој се засолнал бидеќи сакал да ја види Македонија во Еу.

На сето ова се нашали и котраверзниот новинар Васко:

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...