3.6 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Забава Васко Ефтов: Го киднапирав Кастриот Реџепи и го донесов во Емисја

Васко Ефтов: Го киднапирав Кастриот Реџепи и го донесов во Емисја

Translate (Eng):[gtranslate]

Карактеристичен по брзиот начин на поставување прашања, Васко Ефтов е новинар кој за себе ќе каже дека сакал да биде спортски тренер по кошарка, но патеката на животот го насочила кон новинарските води.

Васко важи за новинар без влакна на јазик, па доста негови соговорници си заминале додека се уште траел разговорот од неговата емисија.

Овој пат Васко го имаше поканато за негов гостин актуелниот пратеник Кастриот Реџепи од редовите на БЕСА…

РЕКЛАМА

Човекот кој во последен момент не се појави и не гласаше за Недоверба на владата, при што целата јавност беше крената на нозе, па беше пријавен и за киднапирање, но испадна дека истиот тој се засолнал бидеќи сакал да ја види Македонија во Еу.

На сето ова се нашали и котраверзниот новинар Васко: