19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаНенадејно, на 51 година почина Горан Стојмировски- Жути, легендата на македонскиот мото...

Ненадејно, на 51 година почина Горан Стојмировски- Жути, легендата на македонскиот мото свет.

На 51 година почина Горан Стојмировски- Жути, позната личност во македонскиот мото свет.Со голема тага и неверување ја примивме веста за смртта на еден од легендите на македонскиот мото свет, Горан Стојмировски – Жути.
Искрено сочувство до семејството, клубот и пријателите, нека почива во мир, објавено е на страната motori.com.mk.

Голем број на негови пријатели попладнево со неверување се простуваат од Стојмировски. Не се познати причините за смртта на Стојмировски.

Инфомакс

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...