9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонија(ВИДЕО) Алсат влезе во болница кај преживеаните – раскажуваат што доживеале и...

(ВИДЕО) Алсат влезе во болница кај преживеаните – раскажуваат што доживеале и како се спасиле

Екипа на Алсат ТВ влезе во болницата каде што се преживеаните од денешната несреќа…
Млад пар е и преживеаните во трагедијата во Бугарија. Станува збор за Лулзим од Прешево и неговата свршеница Медина од Сопот во Куманово. Тие покажуваат дека биле на претпоследното седиште, каде за среќа Лулзим бил буден и свесен во моментот на несреќата гледајќи се со свои очи.

Тој вели дека откако избувнал пожарот во автобусот, успеал да го скрши страничното стакло на автобусот, со што ја испружил раката и ја повлекол со себе својата свршеница која не можела да оди откако и ги скршила нозете.

Видео Тука

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...