0.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Заев: Таравари лаже, или јавно да се извини или ќе одиме на...

Заев: Таравари лаже, или јавно да се извини или ќе одиме на суд !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници.

Таравари вечерва во гостување на ТВ Сител ја обвини власта дека ѝ нудела пари на пратеничка од нивните редови за да премине во актуелното парламентарно мнозинство.

„За оваа груба манипулација, лага и клевета ќе бидат преземени сите правни дејствија низ правосудните институции доколку господинот Таравари веднаш јавно не ја повлече изнесената клевета и доколку јавно не се извини“, соопшти Заев.

РЕКЛАМА