16.3 C
Ohrid
понеделник, мај 16, 2022
Почетна Македонија Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа, што вечерва се случи...

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа, што вечерва се случи на влезот од село Лескоец, oхридско.

Translate (Eng):[gtranslate]

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа, што вечерва се случи на влезот од село Лескоец, oхридско.

Патничко моторно возило удрило во пешак, кој починал, кусо информираше портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски.

Во тек е увид, а повеќе детали за немилиот настан СВР Охрид најави за утре.
Пишува:OhridNews