19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаТага до небо: Ќерка ми во Турција замина да купи чеиз за...

Тага до небо: Ќерка ми во Турција замина да купи чеиз за свадба и не се врати

Дамир Османов во несраќата со автобусот на „Беса транс“ ги изгубил сопругата и ќерката. Тој не ја крие болката што му ја предизвикала оваа голема трагедија. Неговата ќерка во Турција заминала со мајка ѝ за да купи чеиз за свадбата што требало да се случи во април. Тој вели дека телата на неговите најблиски ќе бидат погребани денеска и дека е правилна одлуката да биде откажана поворката со телата на загинатите.

Повеќе на линкот: Слободен печат

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...