16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаЗабаваБИЗАРНО: Пријателите го извадиле од мртовечки сандак за последен пат да го...

БИЗАРНО: Пријателите го извадиле од мртовечки сандак за последен пат да го повозат на мотор (ВИДЕО)

Телото на Ерик Седен кој минатиот викенд го застрелале двајца напаѓачи, при неговиот погреб пријателите го извлекле од мртовечкиот сандак за последен пат да го повозат на мотор. Се ова се случило во еквадорската провинција Махави -пренесува Дејли Мејл.

На видеото се гледа како групата го вади Седен од ковчегот и го носи кон моторот. Потоа телото е поставено зад возачот, а зад него го придржува уште еден негов пријател. Додека го возат телото, пријателите креваат раце и навиваат.

Инаку, претходно, пријателите го полиле мртовечкиот сандак со алкохол, а целата овој бизарен ритуал властите го оцениле како ненормален.

Инаку, во одредени делов на Еквадор откопувањењето на телата на починатите се смета за традиционаен обичај.
Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...