19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаЗабаваПриведен Бака Прасе заради смртта на инфлуенсерката Кика Ѓукиќ

Приведен Бака Прасе заради смртта на инфлуенсерката Кика Ѓукиќ

Српскиот инфлуенсер Богдан Илиќ, познат и како Бака Прасе, моментално е во просториите на Одделот за високотехнолошки криминал на МВР, каде ќе даде изјава за сите нему познати околности поврзани со смртта на инфлуенсерката Кристина Кика Ѓукиќ (21) од Белград, пренесуваат српските медиуми.

Засега е на распит како граѓанин, а не како осомничен, па во понатамошната истрага ќе се утврди дали има врска со смртта на инфлуенсерката.

Специјалното обвинителство упати барање до тамошното МВР да ги собере потребните информации за други околности кои се важни за утврдување на целосната фактичка состојба во врска со трагичниот настан.

За потсетување, изврши самоубиство поради долгогодишното малтретирање кое го трпеше на социјалните мрежи. Таа беше една од омилените српски гејмерки, јутјуберки и инфлуенсерки кај помладата популација. Таа во март 2015 година го лансираше својот YouTube канал каде секојдневно објавуваше клипови во кои играше една од најпопуларните игри. .

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...