19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЖена натепала вработена во маркет во Аеродром

Жена натепала вработена во маркет во Аеродром

На 13.12.2021 во 20.17 часот во СВР Скопје, Д.Ц.(26) од Кратово пријавил дека околу 19.00 часот во маркет на подрачје на Аеродром вработената А.Р.(18) од Скопје била физички нападната од едно женско лице, информираат од МВР.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...