11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаАтиџе скршена од тага: Луѓето со навредливи коментари ја нападнаа бидеќи наводно...

Атиџе скршена од тага: Луѓето со навредливи коментари ја нападнаа бидеќи наводно се збогатила од донации !!

И ја скршија радоста на жената! На сите кои што се дрзнале да ја навредуваат Атиџе им посакувам со толку пари колку што живее Атиџе во месецот, и тие со толку да преживуваат… и тоа до крај на нивниот мизерен живот!- реагира водителката Сузана Туруџиева, откако изминатиот период на социјалните мрежи се појавија низа на наредливи коментари на сметка на Атиџе Муратова, ѕвездата од филмот ,,Медена земја”.

Коментарите се однесуваат на донациите кои се собираа за Атиџе, на нејзиниот нов дом, но и по повод промоцијата на ,,Пола мене, пола тебе”, заеднички албум на Сузана и Атиџе. Имено, одредени личности ја обвинуваат Муратова дека наводно се збогатила од донации, а при тоа не се избираат зборови.

Дека јас одамна имам отрпнато и не ме засегаат коментари од несреќни, фрустрирани и нереализирани лоши човечки примероци па и не ме допира кој што ,,тресе” по порталите, верувајте навистина не ме допира. Само ме мотивира уште повеќе! Ама дека за една чиста и невина скромна душа како Атиџе ќе плукаат, вреѓаат и колнат, немаше никогаш да поверувам.

На Атиџе најдоа да и завидуваат и да ја навредуваат!!! Болна е оваа средина… мнооогу болна! Безнадежно болна!
Да се засрамат сите до еден и да се молат Бог да им прости за сите гревови во кои влегле…
Атиџе сигурна сум дека ова ќе ја направи посилна, а јас и натаму ќе бидам до неа, ќе ја заштитувам и ќе и помагам онака како што го правев тоа и досега – порача Турунџиева на социјалните мрежи.

Нејзиното пријателство со Атиџе резултираше и со музичка соработка, а Сузана уште минатата година порача дека ќе направи се што е во нејзина можност за да и го олесни животот Муратова.

Вики Клинчарова Фокус

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...