16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаЗабаваБрзо го заборави покојниот: Вдовицата на Шабан си најде нова љубов- Гоца...

Брзо го заборави покојниот: Вдовицата на Шабан си најде нова љубов- Гоца во емотивна врска со близок пријател?!

Вдовицата на Шабан си најде нова љубов- Гоца во емотивна врска со близок пријател?!

Емотивниот живот на Гоца Шаулиќ се претвори во кошмар на 17 февруари 2019 година, кога нејзиниот сопруг кралот на народната музка Шабан загина во сообраќајна несреќа.

Оттогаш Гоца ретко се појавуваше во јавноста, а уште поретко може да се забележи насмевка на нејзиното лице, но тоа сега може да се промени.

Како што дознава Скандал наводно за Гоца Шаулиќ се заинтересирал инспектор кој со години го познава семејството Шаулиќ. Во времето кога Шабан беше жив, Гоца му беше само тивко страдање на инспекторот, а сега, откако помина извесно време од неговата смрт, анонимниот инспектор се обидува да ја освои вдовицата на Шабан Шаулиќ.

– И Гоца и Шабан беа во многу добри односи со тој инспектор… Прва беше Гоца која се радуваше што излегуваше со него секогаш кога ќе ги повикаше неа и Шабан, и двајцата го ценеа како пријател – вели добро упатен извор и додава:

– Сите ние што бевме во тоа друштво, знаевме дека е слаб на Гоца, но и самиот беше свесен дека Шабан е единствен за неа.

– Меѓутоа, сега кога, за жал, се случи тоа што се случи, тој е упорен да ја добие- раскажува изворот за желбите на инспекторот.

Како што сега стојат работите, емотивниот живот на Гоца Шаулиќ би можел да добие нов, сосема неочекуван епилог, а дали оваа романса навистина има потенцијал останува да видиме.
За потсетување, Гоца премногу патеше по својот Шабан. Таа често пат во медумите споменуваше дека не може да се навкне дека го нема.

– Многу ми се тешки деновите, ноќите се предолги. Секој ден е се потежок и годините ми се се поовеќе тешки, а веројатно ќе ми биде се потешко и потешко. Во мојот случај, животот застана кога тоа се случи.

А требаше да се посветиме еден на друг и да го надокнадиме сето тоа пропуштеното.
Целиот мој живот беше Шабан, 44 години бев со него, растевме заедно, стареевме, созревавме…

…И потоа одеднаш во вакум, а некое враќање, а не знам ни какво би било тоа враќање, кога јас целиот живот живеев за неговиот живот, изјави Гоца неколку дена по сmртта на Шаулиќ.

Извор: Haapy Mama

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...