4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаЗабаваИнфлуенсерката Миа Костова почна да ги објавува „госпоѓите“ кои шират говор на...

Инфлуенсерката Миа Костова почна да ги објавува „госпоѓите“ кои шират говор на омраза на Фејсбук.

Миа Костова во новото видео кое го објави реагираше на говорот на омраза кој постојано се шири, но особено
по смртта на инфлуенсерката Маја Миа Јаневска…..
Откако Маја беше најдена мртва во Африка на интернет почнаа да се пишуваат погрдни коменари за неа, на
што реагираа и Лила и Миа…

Миа рече дека нема да не се плаши да ги обајвува сите со имиња и презимиња кои се безобрани.
Испровоцирана од статусите на една госпоѓа со име Славица, на која и замери за нејзиниот говор на омраза кон
инфлуенсерките, Костова вели:
„За сите Славици имам време, зошто? Дека тоа ми е работа. Сакала да разбере Славица или не“, рече Миа, и
додава дека не може да разбере како може една жена да пишува толку грозни работи за друга жена, без
разлика на тоа што го направила.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...