Во Тетово пронајдени и приведени 11 танчерки !!

Ноќеска (24 декември) околу 3 чaсот и 15 минути, во акциска контрола спроведена од полициски службеници на СВР Тетово во угостителски објект во тетовско Желино, сопственост на 49-годишниот З.С. од ова село, затекнати и лишени од слобода се 11 женски лица- 6 странски државјанки, од кои 5 од Република Албанија и 1 од Република Србија и 5 од нашата земја, а поради сомнение за нивна инволвираност во кривично дело „трговија со луѓе“ (член 418 А од Кривичниот законик).

По лишувањето 11-те женски лица (танчерки) на возраст од 27 до 45 години, задржани се во Полициската станица Тетово за целосно расчистување и документирање на случајот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here