12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонија"Пиј си кааве, пиј си тутун, азното само ќе дојди"- Игор Златески...

“Пиј си кааве, пиј си тутун, азното само ќе дојди”- Игор Златески освои 1.000.000 денари со пиење кафе !!!

Втора година по ред, вашето омилено Гранд кафе ве наградува за лојалноста и ви ја дава можноста да станете милионер! Наградната игра „Стани Гранд милионер“ заврши со извлекувањето на четвртиот и последен Гранд милионер за 2021, кој може да се пофали дека пиењето на кафе буквално го направи побогат човек.

Игор Златески од Македонски Брод е последниот извлечен Гранд милионер за оваа година. Тој учествуваше во наградната игра „Стани Гранд милионер“ со испраќање на кодот кој го пронајде во внатрешноста на пакувањето, а тоа му донесе 1.000.000 денари. Навистина, не можеше да биде полесно!

Пијам Гранд кафе од порано, но откако почна наградната игра почнав да купувам многу почесто. Го сакам неговиот вкусот, сметав дека механизмот за учество е многу едноставен, па си реков – Зошто да не?“, вели Игор Златески, последниот извлечен Гранд милионер за оваа година.

Низ годините луѓето од овие простори стекнаа навика на купување Гранд кафе – делумно поради тоа што се работи за кафе произведено во Македонија кое е лесно достапно локално, но уште повеќе поради неговиот незаменлив вкус, кој го направи прв избор кај толку многу домаќинства во регионот. Токму затоа, Гранд уште еднаш покажува дека верноста се исплати.

„Немам размислувано како ќе го потрошам милионот, бидејќи сето ова ми е се’ уште многу свежо. Знам дека сигурно ќе ги искористам парите заедно со семејството, да ги израдувам жената и ќерките“, додава Игор.

Наградната игра за оваа година заврши, но Гранд кафе и понатаму ќе продолжи да ве радува и да ве изненадува со подароци. Гранд кафе ви се заблагодарува на сите кои испративте кодови и учествувавте во наградната игра „Стани Гранд милионер“ во изминатите четири месеци и ни помогнавте да поставиме нови рекорди кога се во прашање наградните игри.

А сега, единствено ви преостанува да уживате во новогодишниот период со вашето омилено кафе. И мирис и вкус – Гранд кафе. Среќни празници!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...