19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаТешка сообраќајна несреќа на магистралата Охрид Кичево!

Тешка сообраќајна несреќа на магистралата Охрид Кичево!

Денеска после 11 часот на магистралата Охрид-Кичево, кај селото Црвена вода се случи тешка сообраќјна несреќа.

Возило со гостиварски таблици се преврте на патот кој и покрај тешката несреќа патниците се во добра здравствена состојба.

Тешка несреќа кај Охрид!


Иако нашиот новинар беше на лице место и присутните пријавија за несреќата, Охридската полиција дојде со закаснување од 45 минути.

Болничкото возило воопшто не се појави на местото на настанот, а ниту ни пожарно возило.

Причината за несреќата според наши сознанија е неприлагодена брзина и лошо поставените знаци на автопатот кој се гради повеќе години.

Ова е уште еден доказ дека државата не се интересира за безбедноста на патниците и е само прашање на време кога ќе се случат уште поголеми несреќи.

После чекање од 45 минити, полицијата се појави на местото на настанот но него обезбеди местото на несреќата, туку тоа го сторија лица што се најдоа на местото на настанот!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...

Битолчанец силувал лице со трајно душевно заболување, чинот го снимал и го пренесувал во живо на Youtube

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишник осомничен за кривично дело – Полова злоупотреба на немоќно лице од член...