22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаМедицинската сестра се допирала со нејзиниот вереник велат од Кумановската болница.

Медицинската сестра се допирала со нејзиниот вереник велат од Кумановската болница.

Денес социјалните мрежи беа преплавени со медицинската сестра од Куманово која во работно време се допира со машка особа додека другите пациенти чекаат во ходник. Девојката од многумина беше осудувана и исмејувана но всушност станува збор за нејзиниот вереник. Сепак тоа не го оправдува овој случај и не смее да помине без казна.

Ова информација неофицијално се потврдува од кумановската болница.

Меѓутоа, од таму велат дека етичкиот кодекс не им дозволува такво однесување. Од болницата најавуваат мерки за случајот.

 

 

Неофицијално се дознава дека за сканалот бил информиран директорот на болницата, од каде се очекува да преземат дисциплински и законски мерки против медицинската сестра.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...