13.9 C
Ohrid
сабота, декември 2, 2023
ПочетнаМакедонијаУште како дете имал желба да биде полицаец- Скопјанец фатен со лажна...

Уште како дете имал желба да биде полицаец- Скопјанец фатен со лажна полициски легитимација !!!

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 17.48 часот кај клучка Мирковци, полициски службеници го привеле И.И.(32) од Скопје, кој управувал патничко возило „фолксваген венто“, со скопски регистарски ознаки, затоа што при легитимирање лажно се претставил, покажувајќи службена легитимација без име и презиме.

Полицијата утврдена дека полициската легитимација не е негова, а возачот појаснил дека ја нашол во смет.

Лицето е предадено на полициски службеници од полициска станица Чаир за понатамошна постапка.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...