4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаAпасиев за новите поскапувања: Жално е што граѓаните ќе мора да работаат...

Aпасиев за новите поскапувања: Жално е што граѓаните ќе мора да работаат само за сметките !!!

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, со критика до власта по поскапувањето на струјата и на парното.

„Владина честитка за Нова година: Поскапа струја и поскапо парно! Две у едно (СДС во своите најдобри моменти)“, напиша Аапасиев на Фејсбук, а потоа додаде:

„Ќе работите само за сметки, Искрено ваш, СДС“, стои во втората негова објава.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...