11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаТаткото на Боки 13: Заев го контролира судството и обвинителството, тој стои...

Таткото на Боки 13: Заев го контролира судството и обвинителството, тој стои зад рекетот

Миле Јовановски, таткото на Боки 13 во интерву за А1он“ вели оти е убеден дека поранешниот премиер Зоран Заев го контролира судството и обвинителството и дека тој стои зад случајот „Рекет“.

Јовановски постариот вели дека не знае каде завршила фамозната „Луј Витон“ торба и оти тој таа торба воопшто ја нема видено. Тој додава дека не е точно дека торбата завршила во неговиот дом.

Двапати имаш претрес со мојот дом, земени се и снимките од камерите. Кај мене немаше ништо. Јас прв ќе кажев ако имаше торба. Ќе ја цитирам Русковска која рече „Јас претпоставувам дека торбата завршила во домот на неговите родители“. Тоа е нонсенс. Срамота е тоа да го изјави еден обвинител-вели Јовановски.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...