4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаНова сообраќајна незгода помеѓу трактор „ИМТ 539“ без регистарски ознаки, и патничко...

Нова сообраќајна незгода помеѓу трактор „ИМТ 539“ без регистарски ознаки, и патничко возило „опел фронтера“

На 03.01.2022 во 18.40 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Битола – Нижеполе се случила сообраќајна несреќа помеѓу трактор „ИМТ 539“ без регистарски ознаки, управуван од 61-годишно лице од с.Карамани, битолско и патничко возило „опел фронтера“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 29-гдишен битолчанец. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на тракторот, додека возачот на автомобилоти сопатничката од Битола се здобиле со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола. Увид извршила екипа од Полициската станица Битола.
Фото:Архива

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...