7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаПратеникот кој беше пријавен за насилство од својата сопруга, денес стана директор...

Пратеникот кој беше пријавен за насилство од својата сопруга, денес стана директор на Мaкедонија пат.

Сопругата го пријави за насилство: Костадин Ацевски нов директор на Македонија пат
Костадин Ацевски е назначен за в.д.директор на Јавното претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта – Скопје. Ацевски доаѓа на местото на Беким Мемеди, кој исто така беше вршител на должност на оваа позиција.

Ацевски беше пратеник во претходниот собраниски состав, а кратко време потоа беше в.д. директор на Управата за хидрометеоролошки работи.

На крајот од минатата година беше избран за член на Извршниот одбор на СДСМ.

Сепак, Ацевски во јавноста најпознат стана по скандалот од пред две години, кога се зборуваше дека си ја претепал сопругата и ѝ се заканувал дека ќе ѝ ги земе децата.
Извор:Република

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...