Еве што вели Гавазова за бракот, и за нејзината професија.

Сузана Гавазова откако со семејството се врати од Шведска постигна успех како никогаш до сега.

Нејзината песна БУМ БУМ има единаесет милиони прегледи и нема забава каде што не се пее оваа песна.Песната настана во време на корона.Таа вели дека песната ја правела првенствено за свој мерак и учествувала аранжмански со сугестти за песната да звучивака како што звучи.Едноставно таа знаела дека песната ќе биде голем хит.

Сузе е една од најпопуларните пејачки во Македонија а богами рамо до рамо се носи и со српските колешки.Таа сними неколку песни и за српскиот пазар и може сериозно да им биде конкуренција на тамошните пејачки.Неодамна направи неколку слики и може да заклучиме дека навистина изгледа преубаво.

Сузе има две керки Селена и Емили која ги роди додека беше во Шведска.Сопругот Јасмин Курузович максимално ја подржува во нејзината работа и во естрадната фела важи како голем кавалјер и човек кој што ги почитува колегите на Сузана.Тој е бизнисмен и се занимава со градежништво.Со еден збор маж која секоја жена би го посакала крај себе.


Сопругот Јасмин ја подржува и разбира
Сузе вели:Кога се работи за оваа професија многу е битно да се има човек кој што ја разбира оваа работа и ќе биде цело време покрај вас.


За повеќе детали,Тука Kliknime.Mk

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here