МВР: Жител на Албанија фатен со 30 кг свежа риба

Жител на Албанија фатен со 30 кг свежа риба кај Сатеска.

Денеска, (17.01.2022) од страна на полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал при Регионален центар Запад кај месноста Сатеска Струга, при извршен преглед на патничко моторно возило ,,опел зафира“ со албански регистарски ознаки, управувано од Ј.А. (52), државјанин на Република Албанија, беа пронајдени и запленети 265 парчиња свежа риба , со вкупна тежина од околу 30 килограми а сокриени во багажниот простор на возилото. Против Ј.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here