12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаДавкова: Понекогаш жалам што влегов во политиката

Давкова: Понекогаш жалам што влегов во политиката

Пратеничката и поранешната кандидатка за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова вечерва изјави дека понекогаш жали што влегла во политиката.

-Зависи. Понекогаш да, но мислам дека е важно ние од науката да имаме просветителска мисија, да не си ја оставиме професијата и етиката на факултет, туку да ги внесеме во собраниската сала или во владините органи и да кажеме дека навистина со аргументи вреди да се делува, рече Давкова во гостувањето на емисијата „Клик плус“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...