9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаЗабаваСе бара кандидат кој ќе го глуми Џеј во филмот ,,Недела”!

Се бара кандидат кој ќе го глуми Џеј во филмот ,,Недела”!

Буџет од 20 милиони динари е одобрен во соседна Србија, за потребите на снимањето на играниот филм ,,Недела” кој е автобиографски, посветен на легендарниот фолк пејач Џеј Рамадановски.

Сценариото е на Стефан Бошковиќ, а пак режијата е на Немања Ќераниќ, и веќе било најдено момче од Ромска националност кое ќе го игра Џеј во младите години. Но, според режисерот Ќераниќ, околу тоа кој ќе го игра Џеј како возрасна личност, се уште не бил пронајден вистинскиот кандидат.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...