Ненадејно почина пејачот од Парни Ваљак Александар Аки Рахимовски

Александар “Аки” Рахимовски почина на 66 годишна возраст. Рахимовски беше најпознат по ангажманот во рок составот од Загреб “Парни ваљак”.

-Драги пријатели, со неопислива тага во срцето ве известуваме дека денеска (22.01.2022) засекогаш заспа Аки Рахимовски, објавено е на официјалниот Фејсбук профил на Парни Ваљак.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here