11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаЗабаваШварценегер поминал на црвено и предизвикал тешка сообраќајна незгода.

Шварценегер поминал на црвено и предизвикал тешка сообраќајна незгода.

Актерот и политичар Арнолд Шварценегер имал сообраќајна незгода во Лос Анџелес, потврди неговиот портпарол.

Локалната полиција соопшти дека четири возила се судриле на раскрсница во Брентвуд во петокот попладне и дека едно лице е повредено.

На фотографиите од местото на настанот се гледа џип што се судрил со уште најмалку две возила, а на сликата се гледа како Шварценегер стои во близина. Неговиот портпарол потврди дека Шварценегер бил зад воланот на џипот во моментот на несреќата.

Засега никој не е приведен, а полицијата соопшти дека никој од учесниците не бил под дејство на дрога или алкохол.

Според полицискиот извештај до кој дојде Си-Би-Ес, возачот на џипот поминал на црвено и свртел лево, по што удрул во друг автомобил, што завршил под него, а во судирот се оштетени уште две возила.

Сведоците велат дека сцената изгледала „лудо“, како од акционен филм.


Портпаролот на Шварценегер изјави дека актерот не е повреден и дека на лице место разговарал со припадниците на итната помош и со повредениот, возачот на вториот автомобил, кој не е во животна опасност.

Полицијата започна истрага за околностите на несреќата.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...