Нова сообраќајна несреќа: 27- годишно момче прегази пешак во Скопје.

На 27.01.2022 во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на сервисна улица од ул.„Јужноморавски бригади“, патничко возило „шкода октавија“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Н.(27) од Скопје, удрило во В.Б.(74) од Скопје, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила В.Б., констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here