21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаЗабаваКарлеуша: Ако чекав на парите од Душко ќе имав облека од Зара...

Карлеуша: Ако чекав на парите од Душко ќе имав облека од Зара само..

Познатата српска ѕвезда Јелена Карлеуша по спектакуларниот концерт кој за најлудала вечер го приреди пред Собранието во Белград, уште еднаш повтори кои се нејзините најголеми мотиви – да биде најдобра и да ги помести границите.

Коментирајќи го настапот во „Утро на прва“, поп-ѕвездата истакна дека настапот бил прескап бидејќи сакала секоја секунда да биде совршена. И покрај чудесната цифра која беше спомната, таа нагласи дека на белградскиот концерт работела – без денар.

На прашањето на водителката од што живее и на забелешката дека добро се омажила, Јелена одговори:

-Верувајте ми, да сметав на парите на Душко, ќе се облекував само во Зара.

Таа ги насмеа сите во студиото, а потоа објасни:

– Тој парите ги троши рационално. Некој мора. (смеа) Но и јас заработувам и работам многу добро. После толку години, би било смешно да не можам да си дозволам да им подарам нешто вакво на моите сограѓани.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...