21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаАвстралијаУкрадени мртовци од гробиштата во Мелбурн-Австралија. (ВИДЕО)

Украдени мртовци од гробиштата во Мелбурн-Австралија. (ВИДЕО)

Детективите велат дека на гробиштата Footscray во Мелбурн имало голем број предмети кои би можеле да се поврзат со такви ритуали, како што се распетие, свеќи и писма до сатаната, пишуваCNN.

Првиот таков инцидент се случил ноќта меѓу четвртокот кон петокот, соопшти полицијата, кога од мавзолејот биле украдени човечки останки.

Вториот се случил ноќеска на истите гробишта.

„Веруваме дека непознати сторители прво упаднале во мавзолејот, а потоа украле човечки останки. Полицајците истражуваат дали овие инциденти се поврзани. Примарна цел на сторителите билe човечки останки на тоа се концентрираме сега“, се вели во полициското соопштение..

„Ова се случува многу ретко, не сме сигурни каква мотивација стои зад ваков чин“, изјавил инспекторот Бен Џарман за 7 News.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...