22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаЗабаваГолема тага за Џиперите: Преку проштелно видео, македонскиот јутјубер GP се откажа...

Голема тага за Џиперите: Преку проштелно видео, македонскиот јутјубер GP се откажа од снимање.

„Смачено ми е од слава“ – Марко Марковиќ познат како GP е еден од најпознатите македонски јутјубери, а одлучи да им каже „Збогум“ на своите обожаватели. Во подолго проштално видео тој ги појаснува сите причини заради кои одлучил да се откаже од кариерата на YouTube.

Марко Марковиќ (23) познат како GP, веќе подолго време е познат во македонската јавност како еден од најуспешните јутјубери кој редовно споделуваше видеа со видео-игри и други содржини.

Кариерата на YouTube ја започнал уште како дете, а по повеќе години „на врвот“ одлучи да се збогува со оваа кариера, а за тоа како што појасни има повеќе причини.

Првата причина е затоа што сака повеќе да се сконцентрира на работата како програмер и на професијата за која напорно учел и се образувал во изминатите години.

„Образованието секогаш ми било и ќе ми биде на прво место. Сите обврски си бараат време, и во последниот период ретко ставав видеа и се гледаше дека немам доволно време.

Немам повеќе време за YouTube и за програмирање. Физички веќе не е возможно да сум квалитетен и на двете места, а немам намера да се откажам од факултетот вели JP.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...