21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаСо неверојатно откритие Самка ќе не спаси нас и државата- Погледнете каква...

Со неверојатно откритие Самка ќе не спаси нас и државата- Погледнете каква спасоносна формула предлага..

Самка Ибраимовски на својот профил на Фејсбук редовно објавува мудрости и откритија за животот. Пренесуваме некои од нив.

Пратеникот и лидер на ПЦЕР Самка Ибраимовски вели дека ја има формулата за вработување и дека ќе ја достави до новиот премиер.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...