30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаТорта од претседателот Пендаровски за 99-годишниот дедо Никола.

Торта од претседателот Пендаровски за 99-годишниот дедо Никола.

Претседателот Стево Пендаровски денеска му го честиташе 99-от роденден на Никола Стојановски, учесник во НОБ, како и претседател на Главниот одбор на Сојузот на борци од НОАВМ.

– Среќен роденден, Никола Стојановски, 99 години исполнети со инспиративни приказни, животни премрежја и достигнувања заслужуваат восхит – порача Пендаровски на роденденската средба со Стојановски.

Шефот на државата му приреди изненадување на славеникот, па 99-годишниот Стојановски доби торта на која беа испишани две деветки.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...