22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаЗабаваКога кај нас вака?!- Претседателот на Австрија пешки со своето милениче оди...

Кога кај нас вака?!- Претседателот на Австрија пешки со своето милениче оди на работа.

Претседателот на Австрија Александар Ван дер Белен на својот Фејсбук профил објави фотографија како со своето куче преминуваат на улица и пешки оди кон претседателската канцеларија.

„На пат кон канцеларијата. Пешачењето е добар начин за организирање идеи, цртање перспективи и заострување на фокусот.“ – напиша Ван дер Белен на Фејсбук.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...