34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаЗабаваДенес и е роденден: Катица Јанева го прослави својот 57- ми роденден...

Денес и е роденден: Катица Јанева го прослави својот 57- ми роденден во затвор.

На поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева денес и е роденден и таа наполни 57 години. Роденденот го дочекува во затворот Идризово, каде ја издржува казната од седум години за случајот ,,Рекет”, поради злоупотреба на службената положба и овластување.

Поради тоа што веќе одлежала една третина од затворската казна, на 31-ви декември лани таа беше пуштена во родната Гевгелија, да ги дочека празниците со семејството, а потоа на втори јануари повторно беше вратена во затворот.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Кумановец два пати ја мажел малолетната ќерка за пари, сакал и трет но таа избегала и пријавила во полиција

Таткото на малолетна кумановчанка два пати ја мажел за пари. Се обидел истото да го направи и по трет пат се додека таа не...

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...