11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЗабаваБитолчанката која растури во „Ѕвездите на Гранд“: Aко треба за кариерата...

Битолчанката која растури во „Ѕвездите на Гранд“: Aко треба за кариерата ќе се соблечам гола, важно е само да успеам.

Марија Груевска од Битола со своите оригинални и различни модни комбинации остави посебен впечаток во регионалното музичко шоу„Ѕвездите на Гранд“.

Марија на сцената на „Гранд“ имавме прилика да ја видиме како танчерка, калуѓерка, да пее со змија околу вратот, со свеќи на рацете….

Пејачката вели дека нема проблем да се соблече гола доколку некои сцени го побараат тоа од неа.

-Можам да кажам дека ме прослави перформаност со змијата. Кога ќе се појавам на некој настап, сите очекуваат да се појавам со змија, вели Марија за ало.рс и додава:

-За мене не постојат граници кога се работи за перформанси, до каде дозволуваат границите до таму одам, вели таа и објаснува што за неа значи разголување.

-Да се разголиш исто така е уметност. Зад мене стои сериозен тим кој се грижи за моите јавни настапи и ако некоја сцена побара од мене да се соблечем, ќе го направам тоа, вели пејачката.

-Својата кариера ја градам чекор по чекор, не би сакала преку ноќ да стекнам огромна популарност бидејќи многумина кои го доживеа тоа преку ноќ и ичезнаа од сцената. Можеби мојата цел е потешка, но јас верувам во себе и знам дека далеку ќе стигнам, вели Марија за ало.рс

Груевска неодамна ја издаде песната „Горим сва“ .

Инаку, кога станува збор за нејзиниот приватен живот Марија неодамна се сврши со нејзиниот партнер Синиша Стојаноски, а како што истакна не планираат наскоро да прават свадба туку моментално е посветена на кариерата и нови песни.

ИЗВОР: Вистина. мк

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...