Американците се жалат на високите цени: Литар бензин е 1 долар.

A person wearing a protective mask holds a fuel pump nozzle at a Chevron Corp. gas station in San Francisco, California, U.S., on Thursday, March 11, 2021. Northern Californians are taking to the open road in much greater numbers, an early signal that gasoline demand may be returning a year after the pandemic paralyzed the economy. Photographer: David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images

Цените на бензинот во САД на пумпите се намалија во текот на викендот, откако минатата недела достигнаа највисоки вредности по руската инвазија на Украина, објави Ројтерс

Според податоците на Американската автомобилска асоцијација, малопродажните цени на бензинот паднаа втор ден по ред во неделата на 4,325 долари (3,78 литри) за галон, што е под рекордот од 4,331 долари постигнат во петокот.
Еден долар е 56,1 денари

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here