Шефот на ОЈО: Не сакавме да го сoкриеме убиството на Тот!

Сè уште се трага по човекот кој прв го удрил ракометарот, вели шефот на Основното јавно обвинителство – Скопје
Во меѓувреме, власта и опозицијата излегоа со меѓусебни обвинувања од чии редови е првоосомничениот за убиството на хрватскиот ракометар.

Немаше намера за прикривање во случајот со смртта на ракометарот Денис Тот. Збрката со информациите настана поради лоша медицинска проценка, вели шефот на Основното јавно обвинителство – Скопје, Гаврил Бубевски, за хрватската телевизија РТЛ.

Мислам дека воопшто немаше намера да се прикрие. Само сплет на околности. Мислам дека тоа беше лоша медицинска проценка и стојам на тоа….Моите најнови информации велат дека сè уште се трага по човекот кој го започнал сето тоа. Тој прв го удрил ракометарот, кој не се ни бранел, а подоцна другите двајца го удирале со нозе во главата. Еден сѐ уште е во бегство“,

изјавил обвинителот Гаврил Бубевски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here