Навивач истрча на теренот носејќи го албанското знаме на почетокот на првото продолжение од полуфиналето на Лигата на шампионите помеѓу Рел Мадрид и Манчестер Сити.

Навивач истрча на теренот носејќи го албанското знаме на почетокот на првото продолжение од полуфиналето на Лигата на шампионите помеѓу Рел Мадрид и Манчестер Сити.

Тој влетал на средината на теренот носејќи го албанското знаме, но обезбедувањето брзо реагирало и го извадило од теренот.

Судијата Даниела Орсато накратко го прекина натпреварот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here