17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаЗабаваПаметна на мајка: Ирена Спасовска не ја крие радоста оти ќерката и...

Паметна на мајка: Ирена Спасовска не ја крие радоста оти ќерката и стана апсолвентка

Фолк пејачката Ирена Спасовска се пофали дека нејзината ќерка Тамара е апсолвентка. Покрај фотографија од својата ќерка, Ирена напиша емотивна посвета , па и кажа дека екогаш треба да го следи својот сон.

„Ќерко моја единствена – среќна апсолвентска. Следи го својот сон, тој ќе те одведе до смислата на твоето постоење“.
Тамара е апсолвент за Универзитетот ФОН, каде студира мултимедија и графички дизајн. Во интревју за Репортер неодамна Ирена ни кажа дека Тамара е многу скормна и не сака да ја има во јавноста.

“Таа не се оптертува со она што се пишува за мене. Јас сум за неа најдобрата мајка, а таа за мене е најдобрата ќерка“, ни рече Ирена.

Репортер.мк

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...