20.2 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаДобро е што Ковачевски не оди во Киев, зашто Рама може на...

Добро е што Ковачевски не оди во Киев, зашто Рама може на Зеленски да му каже дека е премиер на Источна Албанија

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини на Фејсбук пишува дека добро е што премиерот Димитар Ковачевски не оди во Киев, зашто албанскиот премиер Еди Рама може на украинскиот претседател Володимир Зеленски на шега да му каже дека е премиер на Источна Албанија.

Премиерот Димитар Ковачевски овој период има набиена агенда и не е во можност, да оди во Киев, одговараат од Владата. Деновиве Рама се пошегува и кажа дека Ковачевски е премиер на идна западна Бугарија.

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...