27.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаЗијадин Села предлага алко тест и тест за дpoга за пpaтениците !!!

Зијадин Села предлага алко тест и тест за дpoга за пpaтениците !!!

„Секој што има два грама памет во главата кога ќе ги види снимките ќе може да разбере што се случило со инцидентот и кој го предизвикал. Не ми паѓа на ум, а и не би ни сакал да верувам, оти постои правило, за да се држи под контрола едно општество, треба да постои состојба на контролирано лудило. Не сакам премногу да навлегувам во проценувања и да ги коментирам однесувањата на бандитите!“ – изјави Зијадин Села, лидерот на опозициската Алијанса за Албанците, одговарајќи на прашањето на весникот на албански јазик „Лајм“ во врска со инцидентот што се случи деновиве во Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија.

„Села, кој е и пратеник во Собранието, бара пратениците да се подложуваат на алкотестирање и наркотестирање на секои три месеци. Ваквата идеја тој ја изнесе, откако и пратеникот на Демократската лига, Павле Трајанов, коментирајќи го инцидентот во споменатата комисија, рече дека во Собранието кружи многу алкохол и оти, меѓу другото, и тоа влијае врз атмосферата и однесувањето на некои пратеници.“

„Дојде време јавноста да види кои се пијаниците, но и вистинските наркомани. Не само алкотест, туку предложив во исто време на секои три месеци од утре да се врши и допинг-тест за дрога за секој пратеник. Пратениците се претставници на народот и не треба да користат супстанции, кои ќе влијаат врз нивното разумно расудување.“

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...