Вториот пиштолџија кој денес пукаше кон македонскиот народ бил сопственик на познат скопски бар?

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа фотографии и од вториот пиштолџија кој денес во близина на ТЦ Мавровка пукаше кон македонскиот народ кој протестира против прифаќање на францускиот предлог.
Според информациите станува збор за соственик на Clique Bar, кој го викаат Дуко.

Од МВР претходно соопштија дека овој напаѓач е во бегство, додека братот на сега веќе поранешниот директор на ЈП Комунална Хигиена Скопје е уапсен.


Извор:Инфомакс

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here